XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj o 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Dzieci i młodzież zwracają się dziś z uprzejmą prośbą o wsparcie dla ich kolonii letniej. Dzieci w Piwnicznej. Młodzież w Mucharzu. Zbiórka przed kościołem do puszek na ten cel przeznaczona.

3. Liturgia tygodnia:
- wtorek - św. Zygmunta Gorazdowskiego , prezbitera
- środa - wsp. M.B. Nieustającej Pomocy
- piątek - UROCZYSTOŚĆ ŚW.APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA, Msze św. - KOŚCIÓŁ: 6.30, 9.00,18.00 KAPLICA o 19.00

4. W tym tygodniu kończy się rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Msza św. dla klas III Gimnazjum na zakończenie edukacji gimnazjalnej w czwartek 28 czerwca o godz. 10.00 w naszym kościele parafialnym. Dla młodzieży I i II klasy Gimnazjum będzie odprawiona Msza św.w kaplicy przy ul. Goryczkowej w piątek godz. 8.00.
Dla dzieci ze szkoły podstawowej w piątek o godz. 18.00 w kościele parafialnym Okazja do spowiedzi młodzieży gimnazjalnej i dzieci będzie w środę, czwartek i piątek przed Mszą św. wieczorną od 17.30. Zachęcamy, by dzieci i młodzież skorzystały ze spowiedzi św. przed wakacjami.

5. Za tydzień już wakacje dla dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców, aby uwrażliwiali swoje dzieci, by w okresie wakacji pamiętały o codziennej modlitwie i Mszy św. w każdą niedzielę. Rodzice zawsze powinni wiedzieć w jakim towarzystwie i gdzie wyjeżdżają dorastające dzieci, młodzież. Trzeba przestrzec przed budzącymi wątpliwość i przygodnymi znajomościami. Ostrzegamy przed niebezpieczeństwem sekt i narkotyków. Zadbajmy, aby wakacje były czasem rzeczywistego wypoczynku i chrześcijańskiego świadectwa. Już dzisiaj wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i udanych wakacji przeżytych z Bogiem….

6.Pragniemy także przypomnieć o odpowiednim stroju gdy przychodzimy do kościoła w miesiącach letnich. W naszej kulturze jest przyjęte, że w miejscach publicznych nie używa się strojów kąpielowych i plażowych. Tak już jest w wielu krajach, że zbyt skąpo ubrani nie są wpuszczani np.do muzeów, kawiarni, a tym bardziej do kościołów i świątyń. Polecamy tę sprawę wyczuciu, roztropności i mądrości każdej i każdego z Was. To dotyczy także naszego kościoła…

7. Prosimy o doręczenie w tym tygodniu zaległych kart kolonijnych i wpłatę II raty. Dzisiaj w zakrystii można odebrać kartę informacyjną wyjazdu do Piwnicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i Błogosławieństwa Bożego, na ten ostatni tydzień roku szkolnego. Szczęść Boże….