XXII Niedziela Zwykła

1. Po Mszy św. o godz.7.00 Zmianka Tajemnic Różańca

2. Liturgia tygodnia:
· Poniedziałek - wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
· Wtorek - wsp. bł. Stelli Mardosewicz i dziesięciu Towarzyszek nazaretanek z Nowogródka
· Środa - wsp. bł. Matki Teresy z Kalkuty
· Piątek - wsp. św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika
· Sobota - Święto Narodzenia NMP

3. W poniedziałek rozpoczęcie Roku Szkolnego. Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00. Będziemy modlić się o błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym. W czasie Mszy św. będzie także poświęcenie tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych szczególnie dla najmłodszych dzieci z klas 0 i I . Okazja do spowiedzi w poniedziałek od godz. 17.30

5. Msza św. dla Gimnazjalistów z ul. Mireckiego będzie w kaplicy przy ul. Goryczkowej: w poniedziałek - o godz. 8.00 klasy 2 i 3; - o godz. 9.00 klasa 1

6. 7 września przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. wotywne o Najśw. Sercu P.Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.30 i w piątek od 17.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym.
W kaplicy Msza św. w piątek o godz. 8.00

7. W sobotę od 8.30 odwiedziny chorych w domach.

8. W przyszłą niedzielę 9 września tradycyjna XX Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzień szczególnej modlitwy w intencji rodzin. Organizujemy wyjazd autokarem. Zgłoszenia w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00. Zachęcamy także, aby rodziny w miarę możliwości wybrały się na pielgrzymkę swoimi samochodami. W parafii będziemy łączyć się w modlitwie za rodziny.

9. Witamy Ks. Filipa Badurskiego, nowego wikariusza w naszej parafii i życzymy Mu obfitości łask Bożych i mocy Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej.

10. W Parafii naszej przez trzy tygodnie miał będzie praktykę duszpasterską Alumn z Krakowskiego Seminarium Duchownego- Jacek Jastrzębski. Witamy Go serdecznie z życzeniami, aby jak najwięcej skorzystał z pobytu wśród nas.

11. Szkółka Piłkarska Borek ogłasza nabór chłopców urodzonych w latach 2005-2007. Więcej informacji na plakacie przy wejściu.

12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, a dzieciom i młodzieży błogosławieństwa Bożego i opieki MB Zwycięskiej w Nowym Roku Szkolnym…Szczęść Boże!