XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Dzień Rodzin w naszej Archidiecezji. Modlimy za rodziny w łączności z Pielgrzymami w Kalwarii, gdzie pod przewodnictwem Ks. Kardynała spotykają się rodziny całej Archidiecezji Krakowskiej. Jest tam także delegacja rodzin naszej parafii z Ks. Proboszczem.

2. Po każdej Mszy św. odmówimy jedną tajemnicę różańcową w intencji rodzin.

3. W czwartek 13 września Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. i ok.godz.19.00 Różaniec Fatimski oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

4. Liturgia tygodnia:
- Środa - Wsp.Najśw. Imienia Maryi
- Czwartek - Wsp. św. Jana Chryzostoma, b-pa i doktora Kościoła
- Piątek - Liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża świętego. Po Mszy św. o godz. 18.00 ucałowanie relikwi krzyża św.
Parafialna Kaplica cmentarna jest pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji Msza św. odpustowa będzie w piątek o godz. 11.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Zawiłej.
- Sobota - Wsp.Najśw. Maryi Panny Bolesnej,

5. W Sanktuarium Krzyża św. w Mogile uroczystości odpustowe w niedzielę 16.09.- godz. 11.00.
Organizujemy pielgrzymkę do Mogiły w piątek 21 września. Wyjazd autokaru z parkingu kościelnego godz. 8.45. Później autobus zabierze także pielgrzymów z parafii św.Jadwigi oraz z przystanku na ul.Żywieckiej około godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

6. Przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania rozpoczniemy w tym tygodniu:
Środa 12.09. po Mszy św. o godz.18.00 klasy I i II Gimnazjum
Sobota 15.09. o godz. 9.00 klasa III Gimnazjum
Spotkanie organizacyjne z rodzicami w przyszłym tygodniu.

7. W każdą niedzielę, w naszym kościele o godz. 900 będzie Msza św. z udziałem młodzieży. O godz. 10.30
Msza św. z udziałem Dzieci.

8. W niedzielę 23 września na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci z Klas II, które w naszym kościele przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii św. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Kardynała, dzieci i młodzież zasadniczo powinny przystępować do Sakramentów św. w swoim kościele parafialnym, chociaż na religię uczęszczają w szkołach poza terenem parafii. Spotkanie dla rodziców dzieci,które mają przystąpić do I Komunii św. będzie 26 września po Mszy św. o godz.18.00

9. Przypominamy, że trwają zapisy chłopców na ministrantów u Ks. Piotra w zakrystii po każdej Mszy św. Ksiądz udziela informacji i poda termin pierwszego spotkania kandydatów.

10. Dziewczynki do Scholi proszone są w sobotę 15 września o godz.10.00

11. W przyszłą niedzielę odwiedzi naszą parafię ks. Zbigniew Lenart z Kazachstanu i prosi o wsparcie misyjnej działalności.

12. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej. Czytając, ubogacamy naszą wiarę. Jest do nabycia, Gość Niedzielny , Źródło i Niedziela, Przewodnik Katolicki. W prasie religijnej jest wiele obszernych wiadomości z życia Kościoła

13.Wszystkim życzymy błogosławieństwa na cały tydzień, a na dzisiaj dobrego niedzielnego wypoczynku w gronie rodziny. Szczęść Boże.