III Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy trzeci tydzień adwentu. W naszych domach czynimy przygotowania do rodzinnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Zadbajmy także o duchową stronę przygotowania świątecznego.

REKOLEKCJE ADWENTOWE odprawiamy od środy 19 do niedzieli 23 grudnia. Program wywieszony w gablocie kościelnej i na parafialnej stronie internetowej

2. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie  rodzin.

3. Rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus

4. W środę spotkanie adoracyjne Duszpasterstwa Akademickiego o godz. 20.00

5. W sobotę 22 grudnia od godz. 830 udajemy się z Sakramentami Św. do chorych i starszych, którzy nie mogą chodzić do kościoła. Zadbajmy, aby nasi chorzy Święta Bożego Narodzenia przeżywali pojednani z Panem Bogiem. Adresy zgłaszamy w zakrystii do czwartku. Stałych nie trzeba zgłaszać.

6. Świece na stół wigilijny można nabywać przy wyjściu z Kościoła. Niech świeca CARITAS – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie wyrazem naszej solidarności z biedniejszymi. Opłatki wigilijne są w zakrystii i z tyłu kościoła.

7. W tym roku tradycyjnie, Państwo Stokłosowie, Właściciele hotelu „City” przy ul. Gajowej zapraszają samotnych i biednych naszej parafii do restauracji hotelowej na wigilię, która odbędzie się w sobotę 22 grudnia o godz. 15.00. Zaproszenia na wigilię  rozprowadzają opiekunki charytatywne w swoich rejonach.
Właścicielom Hotelu składamy serdeczne Bóg zapłać za ten piękny gest życzliwości i hojności dla biednych i samotnych w naszej parafii.

8. Przed kościołem młodzież prowadzi mały kiermasz świąteczny: kartki i inne drobiazgi świąteczne …

9. W drugi dzień Świąt w środę 26 grudnia o 12.00, będzie Msza św. w intencji małżeństw, które w tym roku obchodziły Jubileusz swojego małżeństwa. Prosimy tegorocznych Jubilatów, aby zgłaszali w zakrystii, swój udział w tej Mszy św. Mimo tego, że Jubilaci obchodzili już indywidualnie swój jubileusz, to jeszcze raz zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w kościele parafialnym. Zapraszamy także małżeństwa, które w tym roku obchodziły okrągłą rocznice małżeństwa, by wspólnie dziękować i prosić o pomoc Bożą na dalsze lata życia rodzinnego.

10. Sakrament Chrztu będzie sprawowany w drugi dzień Świąt 26 grudnia na Mszy św. o 14.00.

11. Zapraszamy do stolika z gazetami ; dobre artykuły do refleksji przed świętami w Niedzieli, Źródle i Gościu Niedzielnym, Przewodniku Katolickim

12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień, a szczególnie na dobre przeżycie rekolekcji adwentowych.