IV Niedziela Adwentu

1. Jutro - Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. tylko rano o 6.30. Wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze tylko do godz. 8.00. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas "Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom". Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy "Wśród nocnej ciszy..."  Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zgodnie z tradycją zachęcamy, aby w wigilię zachować abstynencję od pokarmów mięsnych. Teksty modlitw przy stole wigilijnym zamieszczone zostały na opakowaniu opłatków.

2. Pół godziny przed pasterką modlitwa oczekiwania przy żłóbku betlejemskim. 

Zapraszamy także wszystkich, którzy podjęli modlitwę Duchowej Adopcji dziecka poczętego, będzie zakończenie podjętych zobowiązań.
O godz. 24.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. zwana „Pasterką”..
Tradycyjnie, ofiary na„ Pasterce”przeznaczone są na ratowanie życia nienarodzonych.

3. W kaplicy przy ul. Goryczkowej będzie także odprawiona „Pasterka” o godz. 22.00. Z tej Mszy św. skorzystają osoby starsze, którym trudno przyjść do naszego Kościoła.

4. We wtorek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia - Msze św. wg porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 W kaplicy przy ul. Goryczkowej 8.00 i 11.00.
Składka tego dnia świątecznego przeznaczona jest od wielu lat na katedrę rzymską Św. Piotra tzw. „świętopietrze”

5. W środę 26 grudnia drugi dzień świąt Msze św. jak w niedziele. O godz. 12.00 Msza św. w intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą swój Jubileusz Małżeński. Prosimy Jubilatów o zgłaszanie udziału w tej Mszy św.  Msza św.chrzcielna o godz. 14.00. Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

6. Tradycyjna Kolęda w naszych rodzinach rozpocznie się od czwartku 27 grudnia.
Plan kolędy na tydzień po świętach jest już wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła, jest też umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

7. Polecamy prasę świateczną. Znajdziemy wiele dobrych artykułów dla ubogacenia naszej wiary. W gazecie świątecznej „Chit” dołączono gratisowo drugą część płyty CD z kolędami śpiewanymi przez bł. Jana Pawła II

8.Przeżyjmy Święta Bożego Narodzenia w atmosferze rodzinnej miłości, pamiętajmy o chorych i samotnych, pomagajmy biedniejszym. obdarzajmy się wzajemnie życzliwością i miłością.

 

• W czwartek po świętach rozpoczniemy doroczną wizytę duszpasterską tzw. "KOLĘDĘ". Celem kolędy jest wspólna modlitwa w rodzinie, błogosławieństwo na progu Nowego Roku oraz nawiązanie bliższego kontaktu duszpasterskiego kapłanów z wiernymi. Prosimy wszystkich domowników, którym obowiązki na to pozwolą, aby starali się być obecni w domu w czasie kolędy. Prosimy przygotować : krzyżyk, wodę święconą i kropidło.
W okresie kolędowym w naszym kościele pod chórem, będzie naczynie z wodą święconą. O terminie wizyty kapłana, będą zawiadamiać ministranci z odpowiednim wyprzedzeniem. Prosimy o wyrozumiałość na wypadek pomyłek czy niedopatrzeń ze strony ministrantów, którzy nie zawsze dobrze znają teren parafii. W razie potrzeby prosimy o udzielenie właściwej informacji. O planowanej wizycie duszpasterskiej będziemy informować także z ambony w każdą niedzielę. Mamy prośbę odnośnie ministrantów, aby nie musieli oczekiwać w czasie trwania kolędy w naszych domach na zewnątrz - szczególnie gdy jest zimno... Prosimy, aby zauważyć ich piękną posługę przy ołtarzu w naszym Kościele….

KOLĘDA 2012/2013

27 – 29.XII.2012

27 grudnia 2012 czwartek

ul. Torowa, Krośnieńska, Bieszczadzka
ul. Siarczana, Ciepła
ul. Ciechocińska, Nowodworskiego
ul. Kolejarzy, Kąpielowa

28 grudnia 2012 piątek

ul. Hubalczyków, Jasielska
ul. Marcika, Podmokła, Żywiecka blok 30
ul. Zdunów blok 22a, 22c
ul.Nowogródzka, Na Zrębie

29 grudnia 2012 sobota

ul. Goździkowa
ul. Armii Kraków cz. I
ul. Łukasińskiego blok 16, 2a, 2b
ul. Zbrojarzy 51 – 18