12 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj o 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Dzisiaj odwiedza naszą parafię misyjna Siostra Teresa z RWANDY.
Opowie o problemach misji z punktu widzenia sióstr pracujących w Afryce. W miarę możliwości i wrażliwości postarajmy się wesprzeć także to dzieło misyjne modlitwą i materialnie.

3. Liturgia tygodnia:

- poniedziałek - wsp. św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
- wtorek - wsp. M.B. Nieustającej Pomocy
- środa - wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika
- czwartek - UROCZYSTOŚĆ ŚW.APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
Msze św. - KOŚCIÓŁ: 6.30, 9.00,18.00
- piątek - wsp.świętych pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego
- I sobota miesiąca - Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP.

Chorych odwiedzimy w domach od godz. 8.30
O godz. 17.30 Różaniec
O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojca św.,Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji „TRWAM” i wszystkich dzieł przy nich powstałych.

4. Rozpoczęte już wakacje dla dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców, aby uwrażliwiali swoje dzieci, by w okresie wakacji pamiętały o codziennej modlitwie i Mszy św. w każdą niedzielę. Rodzice zawsze powinni wiedzieć w jakim towarzystwie i gdzie wyjeżdżają dorastające dzieci, młodzież. Trzeba przestrzec przed budzącymi wątpliwość i przygodnymi znajomościami. Ostrzegamy przed niebezpieczeństwem sekt i narkotyków. Zadbajmy, aby wakacje były czasem rzeczywistego wypoczynku i chrześcijańskiego świadectwa.

5. Pragniemy także przypomnieć o odpowiednim stroju gdy przychodzimy do kościoła w miesiącach letnich. W naszej kulturze jest przyjęte, że w miejscach publicznych nie używa się strojów kąpielowych i plażowych. Tak już jest w wielu krajach, że zbyt skąpo ubrani nie są wpuszczani np.do muzeów, kawiarni, a tym bardziej do kościołów i świątyń. Polecamy tę sprawę wyczuciu, roztropności i mądrości każdej i każdego z Was. To dotyczy także naszego kościoła…

6. Życzymy dobrej niedzieli , Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej  Zwycięskiej na czas wakacji.