29 Niedziela Zwykła

1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej parafii O. Antoniego przedstawiciela O. Oblatów z Poznania, który wygłosi kazania i razem z nami będzie się modlił w intencji misji na wszystkich Mszach św.

Różaniec o 17.30 w intencji Misji i Misjonarzy. W tygodniu również o 17.30

Wychodząc z kościoła można nabyć misyjne kalendarze na 2014 rok. Kupując Oblacki kalendarz wspieramy w ten sposób misje i misjonarzy .

2. Dziś w Sanktuarium Św. Jana Pawła II odpust w dniu wspomnienia Świętego.

3. Liturgia tygodnia:

Poniedziałek - wsp. św. Józefa Bilczewskiego, bikupa

Wtorek - wsp. św. Antoniego Marii Clareta, biskupa

Czwartek - wsp. bł.Celiny Borzęckiej, zakonnicy

Sobota - Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

4. W piątek w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00

W piątek Różaniec za zmarłych o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. za Wypominanych w tym roku.

W piątek w ramach KRĄGU BIBLIJNEGO po wieczornej Mszy św. adoracja w kościele.

5. W zakrystii można już codziennie składać na wypominki roczne i listopadowe. Ofiara na wypominki listopadowe dowolna. Roczne jak ofiara mszalna W sobotę 28 października można będzie złożyć na wypominki na cmentarzu przy ul. Zawiłej w godz. 10.00 - 16.00 - przed kaplicą.

6. Pragniemy jeszcze przypomnieć o porządkach na cmentarzu. Starajmy się w najbliższych dniach uporządkować groby. Pamiętajmy cmentarz jest miejscem spoczynku naszych bliskich zmarłych, jest to miejsce poświęcone, miejsce modlitwy i refleksji, dlatego na cmentarzu nie powinno się zbyt głośno rozmawiać, nie wolno palić papierosów. Bardzo prosimy, aby na cmentarz nie wprowadzać psów. Uszanujmy to wyjątkowe miejsce, wszyscy zadbajmy o porządek i właściwą atmosferę na naszym cmentarzu. Zwracamy się także do właścicieli grobowców, w których nikt nie jest jeszcze pochowany. Często są przysypane liśćmi i zarośnięte chwastami i to bardzo szpeci nasz cmentarz. Prosimy z okazji Wszystkich Świętych zrobić porządek wokół swojego grobowca. Pracownicy cmentarza będą porządkować tylko przejścia, alejki i będą wywozić śmieci. Prosimy także zadbać, aby puste grobowce były odpowiednio zabezpieczone, koniecznie muszą być przykryte płytami aby nie doszło do nieszczęścia. Odpowiedzialność za niezabezpieczony grobowiec ponosi właściciel.

7. Na cały tydzień, wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE !