18 Niedziela Zwykła

 

1. Po każdej Mszy św. dzisiaj wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu dnia dzisiejszego przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. Dziś także zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00

2. W Kościele Polskim od wielu lat Episkopat wzywa nas, aby sierpień, miesiąc ważnych rocznic narodowych i pięknych świąt maryjnych, przeżywać w trzeźwości. Jest także zachęta do podejmowania abstynencji od alkoholu. W tym miesiącu módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach.

3. Liturgia tygodnia:
· Wtorek - Święto Przemienienia Pańskiego
· środa - wsp. świętych męczenników Sykstusa II, papieża i Towarzyszy
· czwartek - wsp. św. Dominika, prezbitera
· piątek - Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
· sobota - Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika 

4. W piątek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

5. Zapraszamy do stolika z prasą katolicką. Wyłożono tam także teksty MODLITWY SŁOWEM BOŻYM.

6. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA MATKI BOŻEJ ZWYCIĘSKIEJ w czwartek 15 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 12.00. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

7. W sobotę 10 sierpnia o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia organizowana jest przed Kurią przy ul. Franciszkańskiej 3 modlitwa wsparcia naszego Księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w czasie agresywnego i bezwzględnego ataku na Jego osobę.

8. Na nowy tydzień życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej. Urlopowiczom dobrej pogody i dobrego wypoczynku.

Szczęść Boże!