Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba są katolicką, bratnią, organizacją wzajemnej pomocy mężczyzn, która powstała, aby udzielać pomocy finansowej członkom i ich rodzinom.

Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy.

Historia Zakonu wskazuje na proroczą wizję księdza McGivneya, którego proces kanonizacyjny jest w trakcie przygotowywania przez Watykan. Wizja księdza McGivneya przyczyniła się do stworzenia organizacji, która stała się wiodącą katolicką, bratnią organizacją wzajemnej pomocy na świecie. Zakon pomaga rodzinom osiągnąć zabezpieczenie finansowe poprzez ubezpieczenie na życie, renty dożywotnie i długoterminowe programy ubezpieczeniowe, a także wszędzie na świecie poświęca wiele czasu i energii służbie społeczeństwu.

Rycerze Kolumba rozwinęli się od jednej rady liczącej kilku członków do ponad 12 000 rad i 1,7 miliona członków w USA, Kanadzie, Meksyku, Portoryko, Republice Dominikańskiej, Panamie, Gwatemali, na Filipinach, Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Guam i Saipan, oraz w Polsce.


Sługa Boży ksiądz Michał J. McGivney
Założyciel Rycerzy Kolumba

29 marca 1882 roku władza ustawodawcza stanu Connecticut nadała przywilej Rycerzom Kolumba, braterski benefis stowarzyszenia założonego przez księdza Michała J. McGivney wraz z grupą parafialną w piwnicy kościoła Św. Marii w New Haven.

Do tych czas od założenie tego stowarzyszenia przez 125 lat nie zmieniły się żadne zasady, nadal są prowadzone działania charytatywne, organizacja Rycerzy Kolumba wyrosła na największą w całym świecie z ponad 1.7 miliona członków.

Przez całą historię Rycerzy Kolumba istnieje efektywne poparcie i obrona dla wszystkich cywilnych i religijnych praw. Organizacja ta przyczyniła się w swojej działalności do darowania miliardów dolarów na cele charytatywne i poświęceniu milionów godzin na prace w instytucjach dobroczynnych. To miejsce przypomina wiele wybitnych wydarzeń w historii Rycerzy Kolumba i daje dobre spojrzenie na przyszłość Rycerzy Kolumba.

• GŁÓWNA STRONA RYCERZY KOLUMBA W POLSCE