Aktualności

Wystawa „Śladami Jezusa”

Od 17 czerwca 2021 roku zapraszamy na niezwykłą wystawę „Śladami Jezusa” do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie na Białych Morzach.

Agappe.pl - katolicka wersja Facebooka?

Na razie platforma jest w fazie testów, ale już za kilka dni będzie dostępna dla każdego internauty. Tworzy ją ks. Artur Potrapeluk, koordynator lubelskiej Odnowy w Duchu Świętym.

Za zasłoną wiary

W przejmujący sposób ukazana Msza Święta. To dzieje się w czasie Eucharystii!

Źródło: theveilremoved.com

Orędzie papieża Franciszka na Wielki Post

„Oto idziemy do Jerozolimy…” (Mt 20, 18)

Wielki Post: czas na odnowę wiary, nadziei i miłości

Drodzy bracia i siostry,

zapowiadając uczniom swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, aby wypełnić wolę Ojca, Jezus ukazuje im głęboki sens swojej misji i wzywa ich do zjednoczenia się z nią dla zbawienia świata.

Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego

 

ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA
NA XXIX ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO 2021 r.

11 lutego 2021 r.

Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8).
Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi

Facebooku blokuje informację o hospicjum perinatalnym

Założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia o. Filip Buczyński OFM chciał poprzez Facebooka promować m.in. ideę hospicjum perinatalnego i stacjonarnego dla dzieci i ich rodzin, ale zostało mu to uniemożliwione.

Wiara i rozum

Zostało napisanych tysiące artykułów o koronawirusie, pojawiły się setki „fachowców” i „doradców”, stworzono dziesiątki teorii spiskowych. Wszelkiej maści media nasycone czerwienią wlewają nam gigantyczne dawki adrenaliny powtarzającymi się tytułami: „Tak źle jeszcze nie było”, „Rekordowa ilość zakażeń”, „Największa ilość zmarłych” itp. Ten istny obłęd to jedna strona pandemii, ale łatwo się z nią rozprawić. Mój sposób jest prosty, nauczyłem się ignorować to wszystko. Omijam „przyciągające” tytuły, zatykam uszy na jakiekolwiek „sensacje” o zmowach masonerii, ataku chińskich naukowców, wszczepianiu nam mikroprocesorów i lądowaniu UFO na krakowskich Błoniach. Prawda jest taka, że historia wskaże źródło. Teraz istotne jest tylko to, że wiele osób cierpi ciężko chorując, sporo ludzi umiera.

Ogród św. Jana Nepomucena w Lisowicach

Dlaczego warto go zobaczyć? 

Pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje… Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.

„PIĘKNA PANI”

Wydawnictwo "NOTITIA" we współpracy z wydawnictwem "MENTORIS" przedstawia audiobook pt. „PIĘKNA PANI”.

III niedziela zwykła Niedzielą Słowa Bożego

"Ustanawiam III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego" - napisał Franciszek w Liście Apostolskim.

Nowenna Pompejańska

- „Czego Pani sobie życzy ode mnie?" – zapytała 19 sierpnia 1917 r. mała Łucja Piękną Panią w Fatimie.

A dlaczego ma być taki jak wszystkie?

20 czerwca 2019 roku, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Jak zawsze, przy większości parafii pojawiają się ołtarze. W większości te same co rok wcześniej, kolorowe, ze stałymi elementami Najświętszego Ciała, czy podobnych, od lat używanych grafik.

Kościoły Stacyjne w Krakowie – Wielki Post 2019

 

Przez cały okres Wielkiego Postu, który zaczyna się w Środę Popielcową 6 marca 2019 roku, metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza wiernych do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w Krakowie.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post

„Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych” – taki tytuł nosi papieskie orędzie na tegoroczny Wielki Post.