Warto wiedzieć

Nowy "Głos Ojca Pio"

O tym, że świętość jest na wyciągnięcie ręki, pokazuje najnowszy numer „Głosu Ojca Pio”. Wystarczy spojrzeć na sylwetki dwóch papieży, na kanonizację których właśnie oczkujemy: zarówno Jan XXIII, jak i Jan Paweł II pochodzili ze zwyczajnych rodzin, co nie powstrzymało ich w rozwoju wewnętrznym i wspięciu się na wyżyny człowieczeństwa. Później już jako przewodnicy Kościoła zdobytą wiedzę życiową przekazywali innym ludziom na całym świecie. Do dzisiaj żywe są i często wspominane orędzia Jana Pawła II do młodych – o czym przeczytamy w artykule-świadectwie Jadwigi Zięby. Wątek „budzenia duszy” przez papieża Polaka kontynuuje Juliusz Pyrek OFMCap, pokazując, jak papieskie słowa odmieniły jego życie, ale też znacząco wpłynęły na losy naszego kraju. Ponadto w numerze przeczytamy o kontrowersjach wokół najnowszej książki z zapiskami papieża, które nie zostały zniszczone zgodnie z jego wolą, a także o niezwykłej znajomości z Ojcem Pio.

 

Temat numeru domyka felieton o niebiańskim desancie, czyli świętych obcowaniu oraz artykuł o świętej Agacie, kobiecie która powstrzymała wulkan i uratowała Katanię od zagłady. Do dzisiaj we wspomnienie męczennicy odbywają się tam uroczystości ku jej czci o wyjątkowym charakterze i wypieka się biszkoptowe ciastka o osobliwym wyglądzie.

Ponadto w dwumiesięczniku znajdziemy informacje o nowym błogosławionym Tomaszu z Olery, Dziele Duchowej Pomocy Powołaniom, zbliżających się XX Targach Wydawców Katolickich w Warszawie i sytuacji misjonarzy kapucynów w Republice  Środkowoafrykańskiej, gdzie toczy się wojna domowa.

 

W najnowszym numerze m. in.

• Tajemnice Świętego - Osobiste zapiski biskupa Karola Wojtyły i papieża Jana Pawła II
• Jan Paweł II i Ojciec Pio