Warto wiedzieć

Spryt duchowy, czyli rzecz o odpustach

Najnowszy numer „Głosu Ojca Pio” zaprasza do odświeżenia wiedzy na temat praktyki odpustowej, która obrosła mnóstwem niedomówień i jest dzisiaj kojarzona z jarmarcznym sposobem świętowania. Autorzy artykułów w sposób systematyczny, historyczny i bardzo praktyczny pokazują istotę zagadnienia. Doktor Andrzej Zając OFMConv pisze tak: „Nagle widzisz wielką promocję – markową kurtkę możesz kupić za 10% ceny. Człowiek pozbawiony sprytu powie: «To niemożliwe! To z pewnością podróbka!». Ale wygrywa ten, kto uwierzy. Można powiedzieć, że Kościół robi promocję: «Przyjdź, jest odpust! Będziesz musiał odpokutować za swoje niegodziwości po śmierci, ale jeśli chcesz, te kary zostaną ci w 90% darowane»”.

 

Część tematyczną uzupełnia wykaz odpustów z podziałem na te, które możemy zyskiwać codziennie, w ciągu roku, za nawiedzenie kościoła oraz rocznicowe.

W dziale poświęconym Ojcu Pio polecamy wypowiedź młodej dziewczyny o fascynacji postacią Stygmatyka i jego podejściem do trudności życiowych.

Ponadto w numerze przeczytamy m.in. sylwetkę Mateusza z Agnone, zwanego „postrachem demonów”, materiał o podopiecznych Dzieła Pomocy Ojca Pio, którym udało się wyjść z bezdomności. Warto też zwrócić uwagę na nowy cykl „Okulary dobra” opisujący zagadnienia z pogranicza wiary i psychologii oraz nową odsłonę felietonów. 

„Głos Ojca Pio” [92/2/2015] – temat numeru: Spryt duchowy, czyli rzecz o odpustach

• 10% ceny i trochę sprytu duchowego
• Rembrandt ułaskawiony, czyli głos w sprawie odpustów