Warto wiedzieć

Agappe.pl - katolicka wersja Facebooka?

Na razie platforma jest w fazie testów, ale już za kilka dni będzie dostępna dla każdego internauty. Tworzy ją ks. Artur Potrapeluk, koordynator lubelskiej Odnowy w Duchu Świętym.

Lubelska Odnowa i jej główny duszpasterz myślą zarówno o ewangelizacji w realu, jak i eterze. Od niedawna testowana jest platforma internetowa agappe.pl

- Na pierwszy rzut oka to katolicka wersja Facebooka - tłumaczy jej pomysłodawca i twórca zarazem, ks. Artur Potrapeluk. - Ale to zdecydowanie nie jest “bańka” dla katolików czy kopia istniejących social mediów, która nas zamknie i oddzieli od tego świata, który znamy. To nie jest żadna konkurencja dla tzw. dużych graczy jak FB. Wcale nie chcemy też mówić, że dajemy coś lepszego, bo tamto jest złe. Chcieliśmy po prostu stworzyć przestrzeń, w której ludzie wierzący mogliby wzmacniać swoją wiarę, dzielić się nią, ale też chcieliśmy dać ludziom konkretne narzędzia, na które, jak widzimy, jest zapotrzebowanie.

Agappe.pl - jak tłumaczy twórca portalu - w wersji webowej, jak i aplikacji na Androida, iOS i Windowsa, ma skupiać ludzi, którzy do tej pory nie znaleźli w przestrzeni wirtualnej narzędzi potrzebnych do rozwoju swojej wiary.

Dalszy ciąg przeczytasz w portalu wiara.pl

Portal Katolicki.net jest już w formie testowej na tej nowej platformie: agappe.pl/katolicki