1 Niedziela Adwentu

1. RORATY w okresie Adwentu będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.00.
Zachęcamy do licznego udziału wszystkich wiernych a szczególnie dzieci i młodzież.
Dzieci niech przychodzą z lampionami. Każde dziecko, które będzie uczęszczać na roraty otrzyma okolicznościową planszę, na której naklejać będzie można obrazki związane z tematem dnia adwentowego (oprócz niedziel). Tradycyjnie po Mszy św. jedno dziecko będzie mogło zabrać do domu Figurkę Dzieciątka Bożego, na drodze losowania i na następny dzień przynieść do kościoła. Jesteśmy przekonani, że obecność figurki Dzieciątka w domu, będzie okazją do wspólnego pacierza całej rodziny.
Dzieci, które chcą brać udział w losowaniu niespodzianek adwentowych przychodząc na roraty składają do koszyczka przed ołtarzem karteczkę lub serduszko podpisane imieniem i nazwiskiem oraz z wypisanym, spełnionym dobrym uczynkiem.
Przed roratami wieczorem, będziemy wspólnie śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy już jutro na godz. 17.30.

Czytaj więcej...

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Po Mszy św. o 12.00 złożymy hołd Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu słowami litanii do Najśw. Serca P. Jezusa i aktem poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny. Na Mszy św. o 12.00 gra orkiestra „”Solvay”, która świętuje 90-lecie działalności muzycznej i współpracy z naszą parafią.

Czytaj więcej...

Rozważania na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Piłat, więc znowu wrócił do pretorium, przywołał Jezusa i zapytał Go: „Czy Ty jesteś królem Żydów? „Jezus rzekł: „Mówisz to od siebie, czy też inni powiedzieli ci to o Mnie?". Wówczas Piłat powiedział: „Czyż ja jestem Żydem? To Twój naród i wyżsi kapłani wydali mi Ciebie. Co zrobiłeś?". Jezus odpowiedział: „Moje królestwo nie jest z tego świata. Gdyby moje królestwo było z tego świata, moi podwładni walczyliby, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś moje królestwo nie jest stąd". Wówczas Piłat rzekł Mu: „A więc jesteś królem". Jezus odparł: „To ty mówisz, że jestem królem.
Ja urodziłem się i przyszedłem na świat po to, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, jest mi posłuszny". /J 18, 33-37/

Czytaj więcej...

33 Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora K-ła

2. Dzisiaj i w ciągu tygodnia nadal odmawiamy Różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30

Czytaj więcej...

wtorek, 01, grudzień 2015

Designed by LernVid.com