×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20140122-jestem_bardzo_w_rekach_bozych oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Warto wiedzieć

Osobiste notatki Jana Pawła II wydane

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20140122-jestem_bardzo_w_rekach_bozych oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

22 stycznia 2014 w Kurii Krakowskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Zaprezentowano wydane przez "Znak" notatki osobiste Karola Wojtyły - Jana Pawła II z lat 1962-2003 "Jestem bardzo w rękach Bożych". W księgarniach książka będzie dostępna od 5 lutego 2014.

 

Tajemnice duszy Jana Pawła II
Nieznane notatki Papieża,
które miały zostać spalone po Jego śmierci!

„Nie spaliłem notatek Jana Pawła II, gdyż są one kluczem do zrozumienia jego duchowości, czyli tego, co jest najbardziej wewnętrzne w człowieku: jego relacji do Boga, do drugiego człowieka i do siebie”.

Stanisław kard. Dziwisz
Metropolita KrakowskiNotatki osobiste to zapis czterdziestu lat niezwykłej duchowej drogi. Od pierwszego decydującego stwierdzenia „Jestem bardzo w rękach Bożych” po rozważanie „Czas się wypełnił” i ostatnie „Deo gratias” (Bogu niech będą dzięki) towarzyszymy Karolowi Wojtyle – Janowi Pawłowi II w kluczowych momentach jego życia i posługi.

W dwóch skromnych zeszytach znajdujemy jego najważniejsze, osobiste pytania, głębokie, poruszające medytacje i modlitwy wyznaczające rytm każdego dnia. Ale pojawiają się w nich również zapiski będące świadectwem troski o najbliższych – przyjaciół, współpracowników – oraz powierzony mu Kościół. Te notatki, choć są zapisem chwil, wykraczają poza granice życia Jana Pawła II, przenosząc nas tam, gdzie to co ludzkie i to co Boże łączy się w wymiarze świętości.

{gallery}20140122-jestem_bardzo_w_rekach_bozych{/gallery}

Osobiste zapiski Jana Pawła II to:

• Świadectwo codziennej świętości, które pokazuje, że każdy z nas może być świętym.
• Fascynujący przewodnik duchowy dla wszystkich chcących poznać myśli Jana Pawła II.
• Świadectwo ponad czterdziestu lat życia Papieża.
• Obraz codziennych zajęć Papieża.
• Najważniejszy dokument w procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II.
• Okazja do prywatnych rekolekcji z Janem Pawłem II.
• Lektura dostarczająca niepowtarzalnych wzruszeń.
• Najlepsze przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II i dziękczynienia za nią.
• Książka, którą każdy musi przeczytać.