Warto wiedzieć

Z rodziną nie tylko na zdjęciu

„Z rodziną nie tylko na zdjęciu” to temat przewodni najnowszego wydania „Głosu Ojca Pio” [88/4/2014]. Autorzy obalają mit, jakoby rodzina była ciężarem. Cezary Sękalski pisze: „Z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu – z pewnością nie raz słyszeliśmy to pesymistyczne porzekadło. A jednak wiele osób w założeniu rodziny upatruje swoją drogę do szczęścia”… Potwierdza to Alina Sikorska w swoim świadectwie o byciu matką pięciorga dzieci: „Bycie mamą daje mi ogromną siłę. Z każdym dzieckiem pomnażam ją, by pokonywać przeciwności, których w życiu jest bez liku. Każda kolejna ciąża, każdy kolejny poród, budują we mnie przekonanie, że jestem silna, bo oto pokonałam ogromną słabość, przeszłam niejako przez śmierć, ale wzięłam udział w dziele stwarzania świata”.

 

Kolejne artykuły rozwijają myśl o rodzinie jako źródle wzajemnej miłości i szczęścia. Przeczytamy wspomnienie o z pozoru zwyczajnych rodzicach, którzy wychowywali swoje dzieci w bliskiej zażyłości z Bogiem, oraz o pewnej bogatej babci… Temat numeru zamyka artykuł „Drugie Mamy” opowiadający o domu dziecka prowadzonym przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa.

W dziale związanym z Ojcem Pio znajdziemy fragment książki o dzieciństwie Ojca Pio, z którego można się dowiedzieć, ile wysiłku rodzice włożyli w to, żeby mały Franciszek Forgione mógł spełnić swoje marzenie życiowe i zostać zakonnikiem. Przeczytamy też wypowiedź z cyklu „Młodzi o Ojcu Pio” zatytułowaną: „Nikt mi tego nie odbierze”, a także poradę, jak podnieść się na nowo do życia, udzieloną listownie przez Ojca Pio jednej z córek duchowych.

 

Wybrane artykuły

Nikt mi tego nie odbierze
Rodzinny tor przeszkód

 


„Głos Ojca Pio” [88/4/2014]

www.glosojcapio.pl